29. 3. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dne 25. 7. 2018 v 11:38:13

POŽÁR DOPRAVE N. Bydžov Dukelská třída 979

CAS 32 - T148 PHK 931

Frydrych V., Petera R., Urban T., Trutnovský J., Trutnovský O.

V Novém Bydžově hořel nákladní automobil, zavadil o dráty elektrického napětí

Na Dukelské třídě v Novém Bydžově došlo ve středu 25. července 2018 před polednem k požáru nákladního automobilu značky Iveco. Neopatrností řidiče došlo při vykládce materiálu z korby vozu ke stržení drátu elektrického napětí a následně začal automobil hořet.

n

Na místo události vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a dále dobrovolná jednotka ze Skřivan. Vzhledem k tomu, že požár vznikl od drátů elektrického napětí, nemohli hasiči zprvu použít k hašení vodu. Jednotky začaly hasit pomocí práškových hasicích přístrojů a až poté, co energetici potvrdili vypnutí elektrické energie, mohly použít k hašení vodu.

Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Hasiči museli mimo jiné vyřešit také unikající naftu z nákladního vozidla. Kapalinu odčerpali do sudů a předali majiteli. Zpět na stanici se jednotky vrátily po 14. hodině.

nnnnn