25. 4. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Dne 23.12.2017  v 00:29:35 hod

POŽÁR NÍZKÉ Hlušice 193  CAS 32 - T148  PHK 931

Ludvík P., Petera R.

V obci Hlušice na Novobydžovsku zasahovalo deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů u požáru zemědělského objektu. V hořící hale se nacházelo asi 3500 kachňat, která všechna uhořela. Událost byla na krajské operační a informační středisko nahlášena 23. prosince 2017 v 00:09.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a ze stanice Nový Bydžov. Dále byli povoláni dobrovolní hasiči z Hlušic, Nového Bydžova, Vysokého Veselí, Smidar, Lovčic, Chlumce nad Cidlinou, Skřivan a Králík. Předpokládá se zásah do ranních hodin.

Hasiči likvidovali požár ve zděné hale o rozměrech přibližně 50×20 metrů. Bylo nutné rozebrat střechu a vynést a dohasit hořící balíky se senem.

Během zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, nadýchal se spalin z požáru. Do péče si jej převzali záchranáři a převezli ho do zdravotnického zařízení.

Požár se podařilo zlikvidovat v 06:04, tedy takřka po šestihodinovém náročném zásahu. Hasiči využili pro boj s požárem automobilový žebřík, na místo byl vyslán také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice.

Poslední jednotky se vracely na své stanice kolem sedmé hodiny ranní. Na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů.

V sobotu dopoledne proběhne další ohledání místa události vyšetřovatelem příčin požárů, jenž si vyžádal také přítomnost zástupce z expertní skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Škoda byla velmi předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun.

HlušiceHlušiceHluiceHlušiceHlušiceHlušiceHlušiceHlušice