28. 3. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dne 22. 1. 2023  v  12:03 hod

POŽÁR NÍZKÉ hoří garáž - barvy + tl.lahv  Vinary 59

CAS 32 - T148 HHK 361

Ludvík P., Petera R., Frydrych V., Trutnovský J., Tomášková M., Husmanová K.

22.1.2023 Vinary požár RD

Příčina požáru: nebalost při sváření

Tatra vyjela za krásné 4min

Vyhlášení poplachu: 12:03

Příjezd na místo zásahu: 12:14

Návrat na základnu: 16:36

Hasiči likvidují požár garáže a podkroví rodinného domu ve Vinarech. Místo je rozděleno na dva úseky, hasí několika vodními proudy. Také rozebírají konstrukce a vyhledávají skrytá ohniska. Zřídili dvě čerpací stanoviště.

Na místě jsou vyšetřovatelé HZS, kteří zjišťují příčinu a rozsah škod. Není hlášené žádné zranění.

HZS Královéhradeckého kraje

Osm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 22. ledna 2023 ve Vinarech u požáru garáže, která je součástí rodinného domu. Požár byl ohlášen na krajské operační a informační středisko HZS před polednem. Už při příjezdu jednotek na místo události se plameny rozšířily stropem do podkroví, zasažena byla větší část domu.

Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky, na hašení nasadily jednotky čtyři vodní proudy. Hasiči museli vynést mimo zasažený objekt větší množství nahromaděného materiálu a rozebírali konstrukce tak, aby mohli vyhledat i za pomoci termokamery případná skrytá ohniska. Aby bylo místo události dostatečně zásobeno hasební vodou, byla zřízena dvě čerpací stanoviště. Hasiči pracovali také v dýchacích přístrojích, pro plnění lahví vzduchem byl na místě k dispozici protiplynový kontejner.

Kolem 14:30 hod. byl požár lokalizován a dál se nešířil. Před 16. hodinou pak velitel zásahu ohlásil likvidaci události, nikdo nebyl při zásahu zraněn. Místo požáru bylo do večerních hodin pod dohledem dobrovolné jednotky.

Vyšetřovatelé HZS provedli ohledání místa události, přičemž zjistili, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování. Škoda byla vyčíslena asi na dva miliony korun. Uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Nového Bydžova a centrální stanice Hradec Králové a JSDH Smidary, Nový Bydžov, Vinary, Hlušice, Skřivany, Králíky. Dobrovolné jednotky z Nechanic a Chlumce nad Cidlinou držely zálohy na vlastních zbrojnicích pro případ jiné mimořádné události.

Martina Götzová