19. 3. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Dne 12. 12. 2020  v  22:05 hod

POŽAR NÍZKÉ P bytovky, dvě patra, lidé možná uvnítř

Ohnišťany 133  CAS 32 - T148  HHK 361

Zasahovaly:

Ludvík P., Trutnovský J., Petera R., Frydrych V., Vávra M., Trutnovcký O.

V bytě v Ohnišťanech hasiči nalezli ohořelou pohovku, jeden člověk při požáru zemřel

Krajskému operačnímu a informačnímu středisku byl požár v obci Ohnišťany ohlášen v sobotu 12. 12. 2020 těsně po 22. hodině. Mělo se jednat o požár v bytovém domě, podle oznamovatele byly zakouřeny společné prostory, na místo tak bylo vysláno celkem 8 jednotek požární ochrany.

Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k požáru v jednom z bytů, konkrétně objevili ohořelou pohovku. Jednu osobu ze zasaženého bytu dostali ven obyvatelé domu, kde se ji pokoušeli spolu se zdravotnickou záchrannou službou oživit, bohužel se to i přes veškerou poskytnutou péči nepodařilo.

Vyšetřovatel následným ohledáním požářiště zjistil, že k zahoření došlo vlivem nedbalostního jednání nájemníka bytu při kouření. Škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 300 tisíc korun. Případ dále vyšetřuje Policie ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov, Hořice, Jičín a Hradec Králové a JSDH Hořice, Smidary, Skřivany a Ohnišťany.