25. 4. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Dne 28. 04. 2021  v 04:05 hod

POŽÁR ODPAD, OSTATNÍ 20x30 metrů  Lodín

CAS 32 - T148 HHK361  DA 8 - A31  HHK 362

Trutnovský J., Petera R., Trutnovský O., Ludvík M.

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár odpadu na skládce v Lodíně, zásah komplikoval silný vítr

Sedm jednotek hasičů likvidovalo v brzkých ranních hodinách 28. dubna 2021 požár odpadu na skládce v Lodíně. Požár zasáhl plochu asi 30×20 m, zaměstnanci rozhrnovali kupu odpadu pomocí kompaktoru a jednotky nasadily několik proudů vody.

Aby byl na místě dostatek hasební látky, byly na místě jednotky i s velkokapa­citními cisternami a byla zřízena kyvadlová doprava vody z nedalekých Nechanic. Proces hašení komplikoval zasahujícím hasičům silnější vítr, který požár rozfoukával.

Nakonec se jej podařilo zlikvidovat krátce po 7. hodině ranní. Dohlídku nad požářištěm držela ještě hodinu dobrovolná jednotka z obce Králíky, poté bylo místo zásahu předáno obsluze areálu. Při události nevznikla žádná škoda.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov, Hořice a Hradec Králové a dobrovolní hasiči z JSDH Nechanice, Králíky, Mžany, Skřivany.