26. 4. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Dne 10.7. 2021  v 04:37 hod

POŽÁR NÍZKÉ požár obchodu s potravinamy Skřivany Tovární 65

CAS 32  - T148  HHK 361

Požár v obchodu s potravinami ve Skřivanech zaměstnal tři hasičské jednotky

Tři jednotky hasičů byly přivolány v sobotu 10. července 2021 ráno před 5. hodinou ranní do ulice Tovární, kde došlo k požáru v obchodu s potravinami. Prostory prodejny byly silně zakouřené, požár se podařilo jednotkám během několika málo minut lokalizovat.

Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 06:05 hod. Hasiči zkontrolovali mimo jiné i prázdné bytové prostory nad obchodem, požár se ale nikam dál nerozšířil.

Vyšetřovatelka hasičů na místě zjistila, že za požárem stála s největší pravděpodobností technická závada na elektrické instalaci. Škoda byla vyčíslena asi na jeden milion korun, zejména se jedná o vzniklou škodu na zboží v prodejně. Díky včasnému zásahu jednotek se podařilo uchránit majetek v odhadované výši asi 4 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Smidary a Skřivany.