24. 4. 2024

zata

Bude oblačno až zataženo, na jihu místy déšť. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Dne 9. 4. 2022  v  5:01 hod

POŽÁR NÍZKÉ hoří kulna Ohnišťana 120 CAS 32 - T148 HHK361

Ludvík P., Petera R., Trutnovský J., Ludvím M.

Šest jednotek hasičů vyjelok požáru truhlářské dílny u rodinného domu v Ohnišťanech

Šest jednotek hasičů vyjelo v sobotu brzy ráno k požáru truhlářské dílny u rodinného domu v Ohnišťanech. Požár zasáhl dílnu v plném rozsahu, prostory byly navíc silně zakouřené.

Hasiči prováděli hasební zásah pomocí několika vodních proudů, před 7. hodinou byl požár lokalizován, v 8 hodin pak zcela zlikvidován. Nad předaným požářištěm byl majitelům nařízen dohled.

Škoda byla vyčíslena asi na 600 tisíc korun, příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání. Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov, Hořice a Hradec Králové a JSDH Smidary, Skřivany a Ohnišťany.

Dobrovolné jednotky z Nového Bydžova a Hořic držely zálohy na zbrojnicích pro případ jiné mimořádné události.

HZS Královéhradeckého kraje