20. 4. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Dne 19. 12. 2022   V  22:29 hod

POŽÁR ODPAD POna skládce - nová sekce 50x50 rozšiřuje se Lodín

CAS 32 - T148  HHK 361

Ludvík P., Petera R., Trutnovský O., Ludvik M., Trutnovský J., Vávra M., Tomášková M.

Osm jednotek hasičů zasahovalo v Lodíně u samovznícení odpadu na skládce, škoda nevznikla

Při požáru na skládce v Lodíně zasahovaly v noci jednotky z druhého stupně požárního poplachu Osm jednotek hasičů bylo vysláno v nočních hodinách do Lodína, kde došlo k samovznícení odpadu na skládce, požár se pak rozšířil na plochu asi 50×50 m.

Hasiči likvidovali požár v dýchací technice pomocí několika vodních proudů. Aby měli na místě dostatek hasební vody, byla zřízena kyvadlová doprava z Nechanic. Doutnající hromadu odpadu pomáhal rozhrnovat místní nakladač. Při události nevznikla žádná škoda. Zásah jednotky ukončily po půlnoci, zpět na základny se vracely kolem jedné hodiny ranní.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov a Hořice, HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí a JSDH Nechanice, Skřivany, Mžany, Lodín, Králíky.

Dobrovolné jednotky z Nového Bydžova a Hořic držely zálohu na zbrojnici.

HZS Královéhradeckého kraje